Zorunlu Deprem Sigortası Hesaplama

Zorunlu Deprem Sigortası Hesaplama

Zorunlu deprem sigortası (DASK) yaptırmak için yıllık ödenmesi gereken prim tutarlarını hesaplarken; sigortası yapılacak Binanın bulunduğu Deprem risk bölgesi, binanın yapı tarzı, meskenin brüt yüzölçümü esas alınarak gerekli prim hesaplanarak dask poliçesi yaptırılır. Dask için Tüm bu değişkenler göz önüne alınarak toplamda 15 farklı prim seviyesi oluşturulmuştur.

Meskenin yaşı, yapı tarzı ve brüt alana göre belirlenen prim seviyesi (teminat tutarı), Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yayınlanan tarifede yer alan sabit “tarife fiyatları” çarpılarak poliçede yer alacak toplam sigorta bedeli elde edilir. Bir yapının DASK hesaplama işlemi bütün sigorta şirketleri için aynıdır. Sigorta primleri, her yıl, birim metrekare maliyetlerdeki artışa paralel olarak değişmektedir. Sigorta primleri isterseniz Nakit veya Kredi kartınıza taksitli olarak ödenmektedir.

Herhangi bir anda gerçekleşebilecek deprem ve ardından meydana gelebilecek risklere karşı her an hazırlıklı olmak gerekiyor. İşyerlerinizi, Konutlarınızı deprem riskine karşı vakit kaybetmeden koruma altına almak için DASK sigortası mutlaka yaptırın. Kolay ve hızlı bir şekilde teklif almak için iletişim bölümündeki telefonlarımızdan veya başvuru formunu doldurun.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır