Yabancılar için Özel Sağlık Sigortası

Yabancılar için Özel Sağlık Sigortası

Yabancı uyruklular için Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bahsederken ülkemizde Yabancı sağlık sigortaları uygulamaları açısından iki grup yabancının yaşadığını söyleyebilmekteyiz.

Birinci grup yabancılar, ülkemizde çalışan bir iş yapan, yabancılardır ve bu kişiler zaten iş yaptıkları sektörlerle ilgili anlaşmaları çerçevesinde ülkemizde bulundukları için, bu yüzden Sosyal Güvenlik Kurumları uygulamaları neticesinde sigortalıdırlar ve sağlık sigorta primleri ödenmektedir.

Bir diğer grup yabancılar ise ülkemizin güney Akdeniz kesimlerinde kıyı şehirlerinde yerleşik hayatı seçip yaşayan kişilerdir. Bu durumdaki yabancılar için de 2014 Nisan ayında yapılan yasal düzenlemelerle Genel sağlık sigortası yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir.

Sağlık Sigortası Sistemi Nasıl İşliyor?

Yukarıda bahsi geçen her iki durum da aslında SGK (Sosyal Güvenlik Kurumları) uygulamaları ile ilişkilidir ve uyulması gerekli yasal düzenlemelerdir. Bunların dışında yabancı uyruklu kişilerin kendileri için Sigorta şirketlerinden özel sağlık sigortası yaptırmaları da mümkün olmaktadır. Bugün Ülkemizdeki sigorta şirketlerinin yabancılar için hazırladıkları Yabancı uyruklular için sağlık sigortası paketleri bulunmaktadır. Hiç Beklenmedik bir durumda hastalıklarla karşılaşmak ya da bir kaza geçirmek, maddi olarak ciddi bir takım harcamalar gerektirebilmektedir. Sağlıkla ilgili Yapılacak bir takım Laboratuvar analizleri, Hastane ve doktor muayene ücretleri, ilaç ve benzeri bakım ve tedavi giderleri, Bazen sıkıntı yaratacak boyutlara ulaşabilmektedir. Bu sebeple bir Tam yetkili sigorta acenteleri vasıtasıyla Özel sağlık sigortası poliçesi yaptırmak, bu tür harcamaların karşılanması açısından önemli bir destek sağlayacak ve sigortalıyı rahatlatacaktır.

Yabancı uyruklu sağlık sigortası alınırken üzerinde durulması gereken bir başka noktada Sigorta Şirketinin güvenilirliği ve vermiş olduğu hizmet kalitesi olmalıdır. Bu noktada karar vermek kolay değildir tabi ki. Sadece çevremizden duyulanlarla hareket etmek yanıltıcı olur ve sonuçları maalesef sigortalıyı sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle İşin özü, Sağlık sigortası ile ilgili, konusunda uzman kişi veya kuruluşlardan bilgi almak olmalıdır. Burada sigorta şirketinin müşteriye duyarlı davranması, müşteri odaklı olması, tazminat ödemelerinde gerektiğinde fazla hassasiyet göstermesi ve hızlı davranması, ülke çapında geniş bir anlaşmalı hastane ağına sahip olması, mali yönden güçlü olması, güçlü bir yönetim ve çalışan sağlık kadrosuna sahip olması gibi akla bile gelmeyecek birçok etken üzerinde durulabilir. Sonuç olarak yabancı sağlık sigortası yaptırılırken, daha işin başında birçok noktada kafaya takılacak soru işaretleri kaldırılmış olmalıdır. Bu yüzden ülkemizde yaşayan yabancıların, alacakları Yabancı Sağlık Sigortası konusunda baş vurabilecekleri en doğru yer hakansigorta.com online teklif sitesi olmalıdır.

 

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır