Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Fiyatları

Acenteliğimiz vasıtası ile en ucuz trafik sigortasına ulaşmanız için yalnızca birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda mali sorumluluk sigortası olarak geçen zorunlu trafik sigortası tüm araç sahiplerine zorunlu kılınan bir sigorta türüdür. Sigortanın yapılmasını müteakiben sigorta şirketi tarafından verilecek olan pul, araç sahibi tarafından ön cama yapıştırılmalı ve aracın zorunlu trafik sigortasının yaptırıldığı bu yolla ibraz edilmelidir. Zorunlu trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda aracın trafikten men edilmesi gibi cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Zorunlu mali sorumluluk sigortası genel şartları, teminat tutarları ile tarife ve talimatları Hazine Müsteşarlığının bağlı bulunduğu bakanlıkça tespit edilir ve Resmi Gazetede yayımlanır. Aynı kanunun 93. maddesine göre zorunlu trafik sigortası fiyatları ruhsat sahibine ve araç bilgilerine göre değişkenlik göstermekte ve fiyatların belirlenmesinde çeşitli unsurlar rol oynamaktadır. Araç sahibinin yaşı, mesleği, ikamet ettiği il, eğitim durumu vb. kişisel bilgiler ve araca dair bilgiler (sıfır ya da ikinci el olması, markası, modeli, yılı vb…) fiyatların değişmesinin nedenleri arasındadır. Bunun yanı sıra sigorta şirketlerinin farklı risk modellemeleri kullanıyor olmaları da ödenecek primin değişmesine neden olmaktadır. Sigorta süresi içerisinde herhangi bir hasara sebep olmamış sürücüler, hasarsızlık indirimleri kapsamında primleri düşürülerek mükafatlandırılırken aynı sürede hasara sebep olan sürücüler yine primler vasıtasıyla cezalandırılmaktadırlar.

Web sitemizin işlevi Türkiye’nin saygın sigorta şirketleri ile araç sahipleri arasında bir köprü kurmaktır. Sitemizi kullanarak, bilgisayarınızın başından ayrılmadan size özel trafik sigortası tekliflerine ulaşabilir ve online araç sigortanızı yaptırabilirsiniz. Yukarıda sıralanan bilgileri sitemizle paylaşmak teklifleri görmeniz için yeterli olacaktır. Acenteliğimiz, öncelikli olarak sigorta firmalarına karşı değil size karşı sorumludur. Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacak; yalnızca size özel tekliflere hızlıca ulaşmanızı sağlamak amacıyla kullanacaktır. Verilen bilgilerin doğru olması, şirketlerin durumunuzu sağlıklı tespit etmesini sağlayacağından sizin yararınıza olacaktır.

Sitemizi kullanarak, sigorta şirketlerinin size özel belirlediği zorunlu trafik sigortası fiyatlarını görebilir ve yalnızca birkaç dakika içerisinde zorunlu trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır