Trafik Sigortası Cezası Ne kadar?

Trafik Sigortası Cezası Ne kadar?

Karayollarında Herhangi bir kaza durumunda hasarların karşılanması için zorunlu hale getirilen Zorunlu Trafik Sigortası, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarını karşılamak amacıyla yapılması gereken bir sigortadır. Zorunlu Trafik sigortası ile taraflar birbirlerinin hasarlarını öderlerken, kimse bu durum karşısında mağdur olmaksızın, olayın kapanması sağlanır. Yakın zaman da yürürlüğe giren yasa kapsamında karşılıklı olarak sürücülerin kendi aralarında trafik tutanağı tutma kolaylığı sağlanmıştır. Bu da Karayollarındaki trafiğin rahatlaması anlamında büyük fayda sağlamıştır.

Karayollarındaki Trafik kontrollerinde aracın ruhsatından sonra araçla ilgili olarak özellikle talep edilen bir diğer belge ise Zorunlu Trafik Sigortalarıdır. Ancak bu kontrolde trafik sigortanız yanınızda değilse, artık gelişen teknoloji ile trafik polisleri online sistemden bakarak, zorunlu trafik poliçenizin olup olmadığını merkezi tramer sisteminden görebilirler. Eğer trafik poliçeniz yoksa yaptırmayı unuttuysanız ya da aksattıysanız bu durum karşısında çok zor bir durum sizi bekliyor demektir.

Çünkü Trafik Sigortası yaptırmadığınız için Kanun ve Yasalarla belirlenen idari para cezası öder ve aracınızın bağlanmasına sebep olabilirsiniz. Üstelik aracınızı çekici ile götürecekler ve siz alana kadar da otoparkta kalacak ve tüm bunların masrafını da siz kendiniz karşılayacaksınız. Bulundukları şehirlere göre farklılık gösteren günlük otopark ücretleri 15 TL’den başlamaktadır..

Araç Otoparkta kalacağı gün sayısı kadar da ödeme yapmanız gerekmesinin yanı sıra araçsız kalmanız da ekstra problem yaratacaktır ve sizleri zorlu sıkıntılara sokacaktır. Günümüzde arabalara olan bağımlılıklarımız düşünüldüğünde hiç de kolay bir süreç yaşamayacaksınız ve bu sadece 5 dakikanızı ayırıp, Zorunlu Trafik Sigortası cezaları, trafik sigortası yaptırmadığınız için yaşanacak.

Türkiye’de yaklaşık 18 milyon araç, Karayollarında trafiğe çıkmaktadır. Bu rakamdan 3 milyonuna yaklaşan araç sayısında trafik sigortası bulunmamaktadır. Trafik Sigortanızı Mutlaka Tam yetkili sigorta acentelerinden yaptırın içiniz rahat etsin. Trafik sigortası fiyatları, Trafik sigortası ücretlerini tam yetkili sigorta acentelerinden karşılaştırmalı olarak satın alabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır