Sigorta neden acenteden alınır?

Sigorta neden acenteden alınır?

Sigorta yaptırmanın en önemli adımı doğru bilgidir. Doğru bilgiyi alabileceğiniz en önemli adres ise mahallenizdeki sigortacınız; yani her an, her saniye size destek olan Tam Yetkili Sigorta Acenteniz.

Sigorta neden acenteden alınır? Hayat beklenmedik sürprizlerle doludur. Bu sürprizler bizi bazen mutlu eder, bazen de üzer… Risk olarak adlandırdığımız bu şanssızlıkların ilacı ise sigortalı yaşamdan geçiyor. Sigortalı olmanın en kolay yolu ise tüm ihtiyacınızı doğru analiz edebilecek, her an ulaşabileceğiniz, sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir sigorta danışmanıyla çalışmaktan geçiyor. Mahallenizde, sokağınızda, belki de ailenizin içinde sigorta acenteliği yapan kişiler vardır. Sigorta, ürünler, şirketler, teminatlar, muafiyetler, poliçelerde yazan terimler… Bütün bunlar hakkında her şey acentelerde sizi bekliyor. Acente ile çalışarak tüm değerlerinizi tek elden güvenceye alabilirsiniz. “Neden acenteden sigorta yaptırmalıyız?” sorusunun cevabını sizler için derledik. Siz de kendi nedeninizi seçin ve mahallenizdeki sigorta acentesine gidin. Sigorta hakkında her türlü sorunuzun cevabını acenteniz versin.

Acenteler sigorta şirketlerinin yetkili temsilcileridir ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdinde Levha’ya kayıtlı olmak zorundadır. Acenteler, sigorta şirketlerinin verdiği yetkiyle sözleşme yapma ve prim tahsil etme yetkisine sahiptirler. Kısacası, acentelerden sigorta satın almak son derece güvenilir bir yöntemdir. Acenteler, mesleki faaliyetler sırasında müşterilerine verebilecekleri zararlara karşı mesleki sorumluluk sigortası yaptırmak zorundadırlar. Yani sigortalıyı mağdur edecek yanlış yazılan primler, yanlış yapılan analizler gibi acentenizin sorumluluğundadır. “Sektörün müşteriye dokunan yüzü” olarak nitelendirilen acenteler, her anınızda size destek olabilir. Kaza yaptığınız, doğum yaptığınız, yeni bir ev aldığınız zamanlarda hatta gelecek ile ilgili endişeleriniz de bile acenteniz bir telefon uzaklığındadır. En küçük sorununuzda bile bir dostunuz gibi sizi 7/24 dinleyecektir. Sözleşme demek, içerisinde belki anlamını bile bilmediğimiz terimlerin yer aldığı sayfalar dolusu bilgi demek. Acente ile çalışmak bu noktada da sizi rahatlatacaktır. Acenteniz poliçelerde yer alan terimlerin anlamını, genel ve özel şartları, muafiyetleri kelimesi kelimesine size açıklayacaktır. Böylelikle eksik teminatlarla karşılaşmaz ve herhangi bir sigorta hasarı durumunda mağdur olmazsınız. Uzun süre bir acenteyle çalıştığınızda artık neye ihtiyacınız olduğunu, hangi risklerle karşılaşabileceğinizi acenteniz çok daha doğru tespit edebilecektir. Sizin öngöremediğiniz riskleri görecek ve sizi uyaracaktır. Kısacası, en büyük koruma kalkanınız olacaktır. Bazı acenteler tek bir şirketle çalışırken birden fazla sigorta şirketiyle çalışabilmeleri de mümkün oluyor. Hatta günümüzde tek şirket ile çalışan acente sayısının oldukça düşük olduğunu da söyleyebiliriz. Birden fazla sigorta şirketiyle çalışan acentelerin ürün portföyleri de oldukça geniş olabiliyor. Böylelikle ihtiyacınıza ve bütçenize uygun ürünü sunan şirketi tespit etmeniz de kolaylaşacaktır. Zaman zaman acenteler sigorta şirketleriyle anlaşarak müşteri portföyüne özel olarak poliçeler de tasarlayabiliyor. Özellikle grup sigorta poliçelerinden faydalanan kurumlar acentelerin bu özelliğini faydalı bir şekilde kullanabilir. Acenteler Yönetmeliği’ne göre acentelerin başka bir iş yapması yasak. Bu nedenle acentelerin işinin uzmanı olduğunu söyleyebiliriz.

Acentenizin sigorta şirketi ile uzun süreli çalışıyor olması, sigorta şirketi ile sizin aranızda da bir köprü oluşturacaktır. Böylelikle sigorta şirketiniz ile aranızda oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda acenteniz yanınızda rehber olacaktır. Her zaman, sigorta şirketinin ve danışmanın iyisi hasarda belli olur denir. Acenteniz hasar sürecinde tüm soru ve sorunlarınızı çözmek için yanınızda olacaktır. Böylelikle hasar sürecini de en kısa sürede ve en az zararla atlatmanıza yardımcı olacaktır.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır