Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet kullanmak, bazıları için özel bir tutkudur. Bazıları için de yoğun trafikte ilerlemenin tek yoludur. Ancak ülkemizde motosiklet kullanmak yoğun trafik, motor trafiği bilincinin olmaması ve genellikle yollardaki yetersizlik nedeniyle oldukça risklidir. Kazalara çok açık olan motosiklet sürücüleri olası kaza ihtimallerine karşı mutlaka Trafik Sigortası yaptırmalıdır. Kaza anında yamanız gerekenler konusunda bilgi verir, size güven veren bir teminat sunar ve kanunlarla haklarınızı korur. Zaten 2918 sayılı kanunla tüm motorlu araçlar için yapılması zorunlu kılınan Trafik Sigortası, motosiklet kullanıcıları için zorunluluğun yanında elzemdir de. Motosikletiniz için hızlı, kolay bir biçimde online olarak Trafik Sigortası yaptırmak ve dilerseniz kredi kartına taksitle ödeme yapmak için Acenteliğimizi tercih edebilirsiniz.

Motosiklet İçin Trafik Sigortası Yaptırmak Şart mı?

Motosiklet ve diğer tüm trafiğe çıkan motorlu araçlar 2918 sayılı kanun gereğince yılda bir kez yenilenen poliçelerle Trafik Sigortası yaptırmak zorundadır.

Motosiklet İçin Araç Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

2918 sayılı Karayolları kanunu açıkça trafiğe çıkan tüm motorlu araçların Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmasının mecburi olduğunu belirtir. Eğer motosikletiniz için Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmazsanız öncelikle motosikletiniz trafik ekiplerince bağlanır. Geri almak için ödemeniz gereken ceza tutarı, kanuni yükümlülükler ve tüm bunlar tamamlanana kadar da Trafik Şube otoparkının günlük ücretini ödemeniz gerekir. Ayrıca söz konusu durum bir sonraki poliçe yenileme döneminde ödeyeceğiniz pirim miktarını arttıracak bir eksi puan olarak sigorta şirketi tarafından değerlendirilir. Ancak bunların hepsinden daha önemlisi, motosiklet için Trafik Sigortası yaptırmazsanız yaşayabileceğiniz bir kaza halinde karşı tarafın aracındaki hasarı, yolcu ya da yayaların sağlık ve kötü bir ihtimaldir ama asla imkânsız değildir ki ölüm teminatını ödemekle baş başa kalacağınız gibi kanun önünde de zor duruma düşersiniz.

Motosikletim İçin Poliçe Yenileme Tarihini Unutursam

Zorunlu Trafik Sigortası poliçesini her yıl zamanında yenilemeniz sigorta şirketinizin sizin ödeyeceğiniz pirim konusunda daha olumlu bir puan vermesine yardımcı olan bir detaydır. Ayrıca kanun gereğince ve olası kazalara karşı da poliçe yenileme tarihini aksatmamak önemlidir. Ancak sürücüler ya da işletenler poliçe yenileme tarihlerini unuttukları için geciktirebilmektedirler. Burada sigorta şirketinizin sizi vaktinden önce uyarması gerekir. Bu konuda önemli bir kolaylık da Acenteliğimizin poliçe hatırlatma hizmeti ile sağlanır. Sistem size poliçe yenileme tarihi yaklaştığında hatırlatma yaparak söz konusu poliçe yenileme işlemini ihmal etmenizi ya da gözden kaçırmanızı engeller.

Motosikletimin Trafik Sigortası’ndan Alacağı Limit Ne Kadar?

Motosiklet sürücüleri ya da diğer motorlu araçların sürücüleri için yaşanabilecek kazalar karşısında Trafik Sigortası tarafından ödenecek teminat üst limiti Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenir. Bu limit nettir ve karşı tarafın zararı bu limit ölçüsünde karşılanır. Limitin ne kadar olduğu poliçenizde belirtilmiştir.

Motosiklet İçin Trafik Sigortası Neden Zorunlu?

Araç Trafik Sigortası, trafikte daha sorumlu hareket etmeyi teşvik etmek, yaşanan kazalarda kişilerin can kaybını maddi kaygılara düşmeden hızlıca karşılamak üzere harekete geçmek ve tarafların ödenecek teminatlar konusunda kişisel yargılara varmasını önlemek amacıyla devlet eliyle zorunlu kılınmıştır.

Motosiklet Trafik Sigortası Hesaplaması

Motosikletiniz için Trafik Sigortası pirim hesaplaması yapmak üzere web sitemizin kolay, hızlı modülünü kullanabilirsiniz. Dakikalar içinde motosikletinize ülkenin en güvenilir sigorta şirketlerinin vereceği teklifleri karşılaştırmalı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Trafik Sigortam Motorumun Hasarlarını Karşılar mı?

Trafik Sigortası, bir motorlu aracı işleten kişinin olası kaza halinde başka araç, yolcu ve sürücülere yani karşı tarafa verdiği hasarı temin eder. Dolayısıyla kendi aracınızda ya da motosikletinizde meydana gelen hasarları teminat altına almaz.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, motosikletleri de kapsar. Tüm trafiğe çıkan motorlu araçları kapsayan Trafik Sigortası için ödenecek pirimler, aracın türüne yani motosiklet, otobüs, kamyon ya da binek otomobil olmasına göre değişir. Ayrıca ticari amaçla kullanılıyor olması da pirim rakamını etkiler. Söz konusu aracın ve elbette motosikletin hangi ilin trafik koduna bağlı olduğu da ödenecek poliçe fiyatına etki eder. Trafiği yoğun olan, istatistiklere göre kaza yoğunluğu fazla olan illere kayıtlı motosikletler için pirim tutarı diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir. Tüm bunlara ek olarak, motosikleti işletenin kaza geçmişi onun hasarsızlık indirimi almasına yardımcı olabileceği gibi poliçelerini zamanında yenilemesi de sigorta şirketinin inisiyatifinde olmakla birlikte pirim rakamını düşürebilecek bir artı puandır.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır