En Uygun Dask

En Uygun Dask

Deprem, sel baskını, tsunami gibi doğal afetler karşısında insan yapımı meskenler korunmasız kalabilirler. Bu durum, farklı ülkelerde farklı inşaat teknikleri, bilinçli eşya kullanımı gibi detaylar konusunda daha fazla gelişmişlik ile daha az can kaybıyla sonuçlansa da mal kaybının önüne geçmek genellikle zordur. Ülkemizde 1999 yılında Marmara Bölgesini etkisini altına alan büyük depremden sonra doğal afetler karşısında vatandaşların savunmasız kalmaması için bazı önlemler alınmıştır. Bunlardan biri de zorunlu hale getirilen ve DASK olarak bilinen Zorunlu Deprem Sigortasıdır. Sahip olduğunuz meskeni, olabilecek doğal afetler sonucunda görmesi muhtemel hasarlar için yeniden onarmanıza destek olacak teminatı sunan DASK, tüm toplumun sağlığı ve huzuru için önem taşır. Çünkü deprem sonrası kalacak yeri olmayan insanlar için yeniden bir düzen kurmak oldukça güç ve meşakkatlidir. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak üzere en uygun DASK poliçesini, teminat detaylarını, konutunuzun DASK için uygun olup olmadığını araştırarak işe başlayabilirsiniz.

DASK Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

Zorunlu Deprem Sigortası poliçe fiyatları, tüm sigorta şirketlerinin dikkate aldığı bazı esaslara göre belirlenir. Bu esaslar, söz konusu meskenin bürüt yüz ölçümü+ yapı tarzı+bulunduğu bölgenin deprem risk derecesi şeklinde özetlenebilir.

Zorunlu Deprem Sigortası Ne Kadar Geçerli?

Zorunlu Deprem Sigortası, bir yıl geçerli bir poliçe ile yapılmaktadır. Yani poliçenizi yılda bir kez yenilemeniz gerekmektedir.

En Ucuz Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatını Kim Verir?

DASK adıyla bilinen Zorunlu Deprem Sigortası, Sigorta Şirketleri ve Sigorta Şirketlerinin Tam Yetkili Sigorta Acenteleri tarafından yapılır. En uygun fiyatı nereden alacağınız sorusunun yanıtı, hepsinden alacağınız fiyatların karşılaştırılmasıyla ortaya çıkacaktır. Eğer tek tek DASK yapmaya yetkili tüm Sigorta şirketlerinden fiyat istemeye vaktiniz yoksa ve online alışverişden zaman kazandıran, pratik doğasını seviyorsanız güvenli, hızlı, kolay bir biçimde Yetkilki Sigorta Acenteliğimiz aracılığıyla da Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilirsiniz.

DASK İçin Ödediğim Pirimler Nereye Gidiyor?

Tüm vatandaşların DASK için ödediği pirimler devlet eliyle ortak bir havuzda toplanır. Burada biriken pirimler, her hangi bir deprem sonucunda doğal afetten etkilenen ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmış olan mesken sahiplerine ödenir. Yani ihtiyaç anında ihtiyaç sahibine yardımcı olur.

DASK Hangi Doğal Afetlerin Verdiği Hasarı Kapsar?

Zorunlu Deprem Sigortası, deprem, deprem kaynaklı yer kayması, yangın, infilak etme, tsunami, fırtına sonucu meskende meydana gelecek hasarı karşılamak üzere teminat sağlar.

Zorunlu Deprem Sigortası Pahalı mı?

Deprem Sigortası Fiyatları, gelecekte öngörmediğiniz bir doğal afet ile yaşam alanınızı kaybetmeniz halinde aldığınız bir önlemin bedelidir. Bu açıdan bakılında DASk için ödeyeceğiniz pirim, hem aileniz, hem kendiniz hem de bütün olarak bir toplumun sağlıklı geleceği için büyük bir adımdır. Zorunlu Deprem Sigortası pirim fiyatları, söz konusu konutun bürüt metrekaresi, yapı tarzı ve bulunduğu yerin deprem riski gibi detaylara göre belirlenerek öncelikle konut sahiplerinin ödeyebileceği bir adalet dağılımı sağlar. Ayrıca olabilecek bir doğal afet sonrasında kalacak yerinin olmaması yerine alınan teminatla yeniden konut sahibi olmak, paha biçilemez bir insani, toplumsal ihtiyaçtır.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır