Deprem Sigortası Sorgulama

Deprem Sigortası Sorgulama

Oluşabilecek bir doğal afet sonucunda vatandaşların yaşam alanlarını onarmak, yeniden inşa etmek ya da farklı bir yere taşınmalarına destek olmak üzere kısacası evsiz kalmamalarını sağlamak üzere teminat sunan ve devlet eliyle yaptırılması zorunlu olan sigortaya Deprem Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası, DASK isimleri verilir. Yaşadığınız konutun Deprem Sigortası yapılmış mı, poliçesi ne zaman bitiyor, konutunuz DASK için uygun mu gibi soruların yanıtları için Deprem Sigortası Sorgulama yapabilirsiniz.

DASK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tüm sigorta şirketleri ve Acentelerin de yaptığı gibi online bir sistemle, dask.gov.tr esaslı olarak DASK sorgulaması yapabilirsiniz. Sisteme girdikten hemen sonra vatandaşlık numaranız yani TC Kimlik numarası ile ya da varsa DASK poliçe numarasıyla sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda sahibi olduğunuz “meskenin sigortası var mı”, “poliçe süresi dolmuş mu”, “poliçe yenileme zamanı ne zaman” gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra meskeniniz için belirlenen Zorunlu Deprem Sigortası pirim tutarını da öğrenebilirsiniz. Tüm bu sorgulama işlemlerini hızlı ve kolay bir biçimde dask.gov.tr’den yapabilirsiniz.

DASK İçin Ne Kadar Ödeyeceğimi Nereden Öğrenebilirim?

Zorunlu Deprem Sigortası için ne kadar pirim ödeyeceğinizi DASK sorgulama ile kolayca öğrenebilirsiniz. Tamamen online olarak Deprem Sigortası yapan ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından lisans almış yetkili bir sigorta aracı kurumu olan Acenteliğimiz üzerinden de kolayca DASK sorgulaması yapıp pirim miktarını öğrenebilirsiniz.

İş Yerim İçin Deprem Sigortası Yaptırabilir miyim?

DASK olarak bilinen Zorunlu Deprem Sigortası, temelde konut amacıyla ya da mesken amacıyla inşa edilmiş yapıları kapsar. Burada esas olan, vatandaşın evsiz kalmaması ve aile bütünlüğünün korunmasıdır. Bu nedenle ticari amaçla inşa edilmiş ya da tamamen ticari kuruluş olarak kullanılan yapılar DASK kapsamına girmez. Bu yapıların deprem ya da doğal afet sonrası göreceği hasarları teminat altına almak için iş yeri sigortası gibi adlarla bilinen özel sigorta türlerinden yaptırabilirsiniz. Ancak iş yeriniz ev olarak da kullanılan apartman dairelerinin olduğu bir binadaki büro- ofis ise DASK kapsamına girebilir.

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 Sigortayı yapan yetkili kurum sizden konutunuzun bürüt metrekaresini, adresini, yapı tarzını, TC Kimlik numaranızı isteyecektir. Siz de hemen konutunuza ait Deprem Sigortası Sorgulamasını yapın, DASK poliçesiz kalmayın.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır