Deprem Sigortası Ödeme

Deprem Sigortası Ödeme

Yaşadığınız evin sizin için en kadar değerli olduğunu hiç düşündünüz mü? Uyuduğunuz, dinlendiğiniz, ailenizle bir arada olduğunuz, soğuktan ve sıcaktan korunduğunuz evinizin bir depremde yıkıldığını, kullanılmayacak hale geldiğini düşünün. İşte öyle kötü zamanlar maalesef insanlara sahip olduklarının değerini acıyla hatırlatır. 1999 yılında Gölcük merkezli gelişen ve Marmara Bölgesinin büyük bir kısmını etkileyen deprem sonrasında evsiz kalan, evi hasar gördüğü için yaşayacak yeri olmayan insanlarla  kayıp çocuklar ve gittiği yakınlarının evinde sığıntı gibi kalan ailelerle çok acı bir tablo yaşanmıştı. Depremden 2 yıl sonra devlet, benzer bir ihtimale karşı güçlü ve oldukça önemli bir adım attı: Zorunlu Deprem Sigortası.

Zorunlu Deprem Sigortası Neden Gerekli?

  • Devlet eliyle zorunlu kılınmış yani yapılması mecburi olan Deprem Sigortasını yapmamanız halinde meskeninizle ilgili hiç bir resmi işlemi yapamazsınız.
  • DASK, deprem sonrasında evinizi onarmanız ya da yeniden yaptırmanız için size gereken desteği sunar.
  • Deprem Sigortası yaptıran vatandaş, yaşadığı mekanı onararak kolayca hayatına kaldığı yerden evam edebilir.
  • DASK, deprem sonucu evsiz kalan, hastalık ve zorlu şartlarla mücadele eden insan sayısını azaltır.

DASK Ödemesi Nasıl yapılıyor?

Deprem Sigortası ödemesi denilince akla iki ödeme şekli gelir: Sigorta için vatandaşın devlete ödeyeceği pirim ve deprem sonrasında evi hasar gören vatandaşa DASK’ın ödeyeceği teminat. DASK pirim ödemeleri, konut tipi, konutun metrekaresi, deprem risk bölgelerinden hangisinde olduğu gibi detayların incelenmesi sonucunda ortaya çıkan rakamla belirlenir. Ödeyeceğiniz Deprem Sigortası pirim tutarı ortaya çıktıktan sonra, Zorunlu Deprem Sigortası yapmaya Tam Yetkili bir Sigorta Acentesi aracılığıyla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemenizi söz konusu Yetkili Acentenin size önereceği şekilde nakit, taksitle ya da kredi kartına taksitle DASK ödemesi şeklinde yapabilirsiniz. Dask teminat ödemeleri ise deprem sonrasında bir ekspertiz raporu sonucunda en yakın banka şubesinden alabileceğiniz şekilde size ödenir.

Kredi Kartına Taksitle Deprem Sigortası Ödeyebilir miyim?

Deprem Sigortası Ödemenizi ne şekilde yapacağınız, sigorta şirketiniz tarafından size açıklanır. Her sigorta şirketi kendi belirlediği sisteme göre ödeme alabilir. Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz size kredi kartına taksitle DASK yapma avantajını da sunmaktadır. Deprem Sigortası teklifi isteyebilir, farklı sigorta şirketlerinden gelen tekliflerden en uygun DASK tercihini yaparak, ödemenizi de seçtiğiniz sigorta şirketine ödeyerek, poliçenize sahip olabilirsiniz. Dask poliçenizi Mutlaka Tam Yetkili Bir Sigorta Acentesinden yaptırın.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır