Deprem Sigortası Hesaplama

Deprem Sigortası Hesaplama

Deprem Sigortası yaptırarak yaşadığınız ya da sahibi olduğunuz konutu olası bir deprem riskinden sonra kolayca onarma, yeniden inşa ya da farklı bir yere taşınma için gereken birikime sahip olma avantajını yaşarsınız. Tüm vatandaşların yaptırması zorunlu olan Deprem Sigortası, DASK Sigortası adıyla da bilinir. DASK fiyatlarını öğrenmek için öncelikle bu konuda yetkili bir sigorta aracısından sizin için DASK pirim hesaplaması yapmasını istemeniz gerekir.

DASK Nasıl Hesaplanıyor?

Deprem Sigortası pirim ve teminatları her yıl Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenerek duyurulur. DASK yaptırmaya yetkili sigorta şirketleri de vatandaşlara devletten alacakları bir komisyon karşılığında Deprem Sigortası hizmeti sunarlar. DASK hesaplanırken fiyatları etkileyen detaylar, söz konusu meskenin bulunduğu alan, meskenin yüz ölçümü, yapı tarzı, inşa yılı, sigortayı yaptıranın poliçe yenileme sadakati konu başlıkları etrafında toplanır. Tüm bu detayları göz önüne alan sigorta yetkilileri size özel bir DASK poliçe fiyatı çıkarırlar.

DASK Primleri Nereye Gidiyor?

DASK için ödediğiniz tüm pirimler Doğal Afet Sigortalar Kurumuna ait ortak bir havuzda toplanır. Ülkenin bir bölgesinde deprem olması halinde söz konusu pirimlerle o bölgedeki vatandaşa teminat sunulur.

Deprem Sİgortası Hesaplamasa Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?

Deprem Sigortasını hesaplarken sigorta şirketleri aşağıdaki gibi bir yol izlerler:

  • Sizin ödeyeceğiniz Deprem Sigortası pirim tutarının ortaya çıkması için önce Zorunlu Deprem Sigortası teminat kapsamının belirlenmesi gerekir.
  • Zorunlu Deprem Sigortası teminat kapsamının belirlenmesi için de sizin meskeninizin dahil olduğu tarife ortaya çıkarılmalıdır. Çünkü Doğal Afet Sigortalar Kurumu, ülkemizi deprem riski açısından 5 ana bölgeye ayırarak inceler. Bu risk bölgelerinden hangisinde yer aldığını ve yapı tarzı gurubundan hangisine dahil olduğunuz tarifenizi belirleyecektir.
  • Tarife belirlendikten sonra, size sunulabilecek teminat rakamı ortaya çıkar.
  • Teminat rakamı da ödeyeceğiniz DASK primini belirler.
  • Pirim miktarına ayrıca yapının inşa yılı, sizin dask poliçe yenileme tarihlerine gösterdiğiniz özen, meskenin brüt yüz ölçümü de etki eder.

Uygun Fiyatlı DASK İçin Bize Ulaşın!

Uygun fiyatlarla DASK poliçesi yaptırmak başka bir deyişle primlere ödeyeceğiniz en makul rakamı vermek istiyorsanız mutlaka farklı sigorta şirketlerinin size sunacağı teklifleri karşılaştırmanız önerilir. Bu karşılaştırma işlemini oturduğunuz yerden kolayca yapabilmek üzere de Yetkili Acenteliğimizi tercih edebilirsiniz. Online olarak dakikalar içinde ülkenin en prestijli sigorta kurumlarından DASK teklifleri alabilir, bu teklifleri kıyaslayarak istediğinizi onaylayıp, DASK poliçenizi hazırlatabilirsiniz.

Sigorta şirketlerinden farksız olarak Acenteliğimiz de Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından lisans almış bir yetkili sigorta aracı kurumudur. Resmen sahip olduğu yetkiye ek olarak, tamamen online Deprem Sigortası hizmeti sunabilen bir sigorta Aracısı olarak çalışır. Böylece hataya yer vermez.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır