Deprem Sigortası Fiyatları

Deprem Sigortası Fiyatları

Deprem sigortası, 18 Mayıs 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu mucibince tüm mesken sahiplerinin yaptırmakla mükellef olduğu, kar amacı gütmeyen bir sigorta türüdür. Deprem sigortası fiyatları, Hazine Müsteşarlığı’nca yayımlanan Zorunlu Deprem Sigortası tarifelerinde ve talimatlarında belirtilen esaslara göre belirlenmektedir.Zorunlu deprem sigortası primlerinin belirlenmesinde sigortalanacak meskenle ilgili bilgiler önemlidir. Sigorta ettirilecek meskenin bulunduğu il, ilçe, belde; tapu bilgileri, inşa yılı, yapı tarzı (çelik-betonarme-karkas-yığma kagir yapılar, diğer yapılar), dairenin yüz ölçümü, hangi katta olduğu gibi bilgiler ödenecek primlerin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz ile iletişime geçerek, gerekli bilgileri verdikten sonra, birkaç dakika içinde meskeniniz içinde DASK sorgulamanızı yapabilir ve meskeniniz için belirlenen zorunlu deprem sigortası prim bedelini öğrenebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, anlaşmalı bulunduğumuz ve DASK (Doğan Afet Sigortaları Kurumu) tarafından sizinle poliçe yapmakla yetkilendirilmiş sigorta şirketlerinden dilediğinizi tercih ederek online dask yaptırma hizmetimiz sayesinde poliçenize sahip olabilirsiniz. Bunun için yukarıda saydığımız bilgileri ve bazı kişisel bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız vb.) bizimle paylaşmanız yeterlidir. Bu bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, yalnızca sigorta prim bedelinizi öğrenmeniz ve poliçenin hazırlanması için kullanılacaktır. Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenen prim bedeli, meskeniniz için sabittir ve her sigorta şirketi bu bedeli sizin adınıza DASK’a ödemekle mükelleftir. Bu primler, DASK’ın havuzunda toplanır. Havuzda toplanan para, deprem kuşağında yer alan ülkemizde herhangi bir deprem felaketinde yaşanabilecek maddi-manevi kayıpların ivedi bir biçimde telafi edilmesi amacıyla kullanılacaktır.

Deprem sigortası, senelik olarak yapılır ve poliçe süresinin bitimini müteakiben 30 gün içerisinde yenilenmelidir. Primlerinize, ilk yenilemede %10 ikinci ve sonraki yenilemelerinizde %20 oranında iskonto uygulanır. Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz ile iletişime geçerek tüm bu işlemleri yalnızca birkaç dakika içerisinde halledebilir, anlaşmalı bulunduğumuz sigorta firmaları içerisinden dilediğinizi tercih ederek zorunlu deprem sigortası poliçenize sahip olabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır