DASK Yaptırmak için Gerekli Belgeler

DASK Yaptırmak için Gerekli Belgeler

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK, eviniz ve işyerlerinizin güvenliği için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır.

Ülkemizin birçok yerleşim yerlerinin, riskli deprem bölgesinde yer almasından dolayı ne kadar deprem sigortasına ne kadar aşina olsak da DASK deprem sigortası nerede yaptırılır, DASK başvurusu için gereken belgeler neler gibi sorular merak konusu olmaktadır.

Deprem sigortası için ödenmesi gereken sigorta ücretleri; ülkemizdeki çok riskli bölgelerde yüksek, riski az olan bölgelerde ise sigorta ücretler daha düş çıkmaktadır.Deprem riskini bölgelere ayırma da ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘’Türkiye deprem bölgesi risk haritası’’ baz alınmaktadır.

DASK kapsamında yer alan konut ve işyerleriniz için, deprem sonrası meydana gelen maddi zararların temin edilebilmesi için istenmektedir. Konutunuza veya işyerinize DASK sigorta poliçesi yaptırmak için, bu sigortayı düzenleyen sigorta şirketlerine bağlı olan Tam yetkili sigorta acentesine gerekli belgelerle gitmeniz, yeterli olacaktır. DASK Primi Hesaplama ile ise konut veya işyerlerinizin metrekaresine göre zorunlu deprem sigortası prim ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Deprem Sigortası Yaptırmak için Gerekli Belgeler           

  • Binanın kullanım şekli
  • Konut veya işyerinizin brüt yüzölçümü
  • Sigorta sahibinin kimlik Numarası
  • Sigorta sahibinin adres ve telefon bilgileri
  • Sigortalanmak istenen yerin açık adresi
  • Tapu bilgileri ( tapu aslı veya bir nüshası)
  • Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı şekli
  • Binanın toplam kat sayısı
  • Binanın genel hasar durumu

DASK sigortası fiyatları ile ilgili bilgi almak ve bu konularda hizmet almak için, Piyasadaki en güvenilir sigorta şirketleri çalışan yetkili sigorta Acenteliğimize gelmeniz veya bilgileri e-mail, Telefon gibi iletişim yolları ile bilgi vermek suretiyle başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden İletişim formlarımız veya sigorta teklif formu sayfalarımızdan DASK başvuru forumunu doldurun. Dilerseniz İletişim Bilgileri bölünden Sigorta Destek Hattımıza çalışma saatleri içerisinde ulaşın.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır