Dask Sorgulama

   

Dask Sorgulama

Deprem sigortası, 18 Mayıs 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren  6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu ile tüm meskenler için yapılması zorunlu kılınmış, kar amacı gütmeyen bir sigorta türüdür. Tüm mesken sahiplerinden toplanan primler Doğan Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’ta bir havuzda toplanır. Bu sigortanın öncelikli amacı, deprem kuşağında, bilhassa Kuzey Anadolu Fay Hattı gibi yüksek şiddetli depremlere sebep olan bir fay hattı üzerinde konuşlanan Türkiye’de, daha önce yaşanan deprem felaketlerinin tekerrür etmesinin önüne geçmek; oluşabilecek maddi ve manevi hasarları ivedi bir biçimde giderebilmektir.

Deprem sigortasının primleri Hazine Müsteşarlığı’nca yayımlanan zorunlu Deprem Sigortası tarifelerinde ve talimatlarında belirtilen esaslara göre belirlenmektedir. Sigorta ettirilmek istenen mesken için belirlenen primi öğrenmek için bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz ile bu bilgilerinizi paylaşarak dask sorgulamanızı yapabilir ve birkaç dakika içerisinde zorunlu deprem sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sitemiz prim bedelinizi belirleyebilmek için adınız, adresiniz, TC kimlik numaranız gibi bir takım kişisel bilgilere ve sigortalanacak binanın bulunduğu il, ilçe, belde; tapu bilgileri, inşa yılı, yapı tarzı (çelik-betonarme-karkas, yığma kagir yapılar, diğer yapılar), dairenin yüz ölçümü, hangi katta olduğu vb… bilgilere ihtiyaç duymaktadır.

Bu bilgiler çerçevesinde DASK hesaplamanız yapılacak ve ödemekle mükellef olduğunuz prim bedeli sizinle paylaşılacaktır. Vereceğiniz bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, yalnızca sigorta bedelinizi öğrenmeniz maksadıyla kullanılacaktır. Karşınıza çıkan bedel, herhangi bir sigorta firmasının meskeniniz için DASK’a ödemek zorunda olduğu bedeldir. Anlaşmalı bulunduğumuz sigorta şirketleri, DASK asına poliçe yapabilme yetkisine sahiptirler ve kurum ile sizin aranızda bir köprü görevi kurarlar. Zorunlu deprem sigortası poliçeniz senelik yapılır ve poliçe bitim tarihini müteakip 30 gün içerisinde yenilenmelidir. Primleriniz ilk yenilemede %10 ikinci yenileme ise %20 indirime tabi tutulur. Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz ile iletişime geçerek, birkaç dakika içerisinde deprem sigortanızı yaptırabilir, Dask Sorgulama, online DASK yaptırma hizmetimiz sayesinde bilgisayarınızın başından ayrılmaksızın dask hesaplamanızı yaptırıp poliçenize sahip olabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır