DASK Sigorta Fiyatları

DASK Sigorta Fiyatları

DASK Sigortası, ülkemizde devlet eliyle yapılması zorunlu kılınmış bir konut sigortası türüdür. Sadece ülkemiz sınırları içindeki yapılar için geçerlidir. Örneğin Kıbrıs’taki  konutunuz için DASK yaptıramazsınız. Bir konutta deprem ve depremin neden olacağı hasarları gidermek, onarmak, yapıyı yeniden yapmak ya da başka bir yere taşınmak için gereken maddi desteği vatandaşa sunmayı amaçlayan böylece de evsiz kalma, toplumsal yapının ve aile yapısının bozulması gibi sorunları önleme amacında olan Doğal Afet Sigortalar Kurumu yani DASK, yıl içinde ödenen priimlerle size teminat sunar. Ödeyeceğiniz bu primlerin miktarı DASK Sigorta fiyatları olarak adlandırılabilir.

DASK Sigorta Primini Kime Ödeyeceğim?

Deprem Sigortası için ödeyeceğiniz primleri, sigortanızı yapan ve mutlaka Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirilmiş olan bir aracı kuruma ödersiniz. Ancak bu kurumların hepsi söz konusu ücretleri Doğal Afet Sigortalar Kurumuna ait olan ortak havuza yönlendirirler.

DASK Fiyatını Taksitle Ödeyebilir miyim?

Deprem Sigortası için yapacağınız ödemeyi sigorta şirketinizle anlaşacağınız şekilde ödeyebilirsiniz. Sigorta şirketiniz size taksitle ödeme, kredi kartına taksitle DASK ödeme ya da peşin ödeme imkanlarını sunmakta serbesttir. Ancak sigorta şirketi sizden alacağını beyan ettiği DASK Sigorta pirimi rakamını Doğal Afet Sigortalar Kurumuna peşin olarak ödemek zorundadır.

DASK Sigortamı Online Ödeyebilir miyim?

Online DASK yaptırmak için ülkemizde en güvenilir sistemlerden birini Yetkili Acenteliğimiz sunar. Kendisi de Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından yetki almış bir aracı kurum olan Yetkili Acenteliğimi, dünyanın en iyi ödeme sistemleri sayfasıyla  ve farklı sigorta şirketlerinin poliçelerini seçenekli olarak sunabilen avantajıyla online Deprem Sigortası yapmanın en keyifli alternatifidir.

Sigorta Şirketleri DASK Poliçesi Düzenlemekle Ne Kazanır?

Doğal Afet Sigortalar Kurumu, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından DASK yaptırma konusunda yetkilendirilmiş olan sigorta şirketlerine İstanbul ilinde sağladıkları her bir DASK poliçesi için poliçe rakamı üzerinden %12.5, İstanbul dışı için de %17.5 oranında komisyon sunar.

DASK Evraklarında Yazan Konut Tipi Ne Demek?

Deprem Sigortası Yönetmeliğine göre konut tipleri temelde A-B-C şeklinde üç gruba ayrılır. A Tipi Konutlar, çelik, betonarme ya da karkas yapıdadırlar. B Tipi Konutlar, yığma ya da kagir yapıda, C tipi konutlar diğer diye tanımlanan yapıdadırlar. Konutunuz bu yapılardan hangisine uyuyorsa (tapu belgesinde de yazar) onu işaretlemeniz gerekir. DASK’ta vatandaşın doğru beyan vermesi son derece önemli bir ayrıntıdır.

İstanbul’daki Konutlar Arasındaki Ödenen Prim Fiyatı Farklı mı?

DASK, temelde konutun yapısı, nerede bulunduğu (ne ölçüde deprem risk alanında olduğu) ve metrekaresi ile ilişkilendirerek taban pirim seviyesini belirler. Dolayısıyla bir konutun İstanbul’da ya da Konya’da yer alması o konut için ödenecek DASK fiyatını etkileyebilir.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır