DASK Poliçesi Yenilemek İçin İstenen Evraklar

DASK Poliçesi Yenilemek İçin İstenen Evraklar

Doğru beyan vermenin yani doğru bilgi paylaşımının çok önemli olduğu DASK Sigortası poliçenizi yenilemek için mevcut sigorta şirketinize bir evrak vermeniz gerekmez. Ancak farklı bir kurumla devam etmek isterseniz sizden bazı belgeler istenebilir. Bir çok sigorta şirketi, dask.gov.tr datasından veri alarak buna da ihtiyaç duymaz. Eğer ilk defa DASK yaptırıyorsanız aşağıdaki belge ve bilgileri şirketinize sunmanız gerekir:

Sigortalının adı, adresi, telefon numarası, T.C. kimlik no, sigortalatmak istediği mülkün adresi, tapusu, metrekaresi, yapı şekli, kullanım şekli.

Online Dask Yaptırma

Online dask yaptırma hizmetiyle yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak, meskeniniz için belirlenen standart teminatı ve ödemeniz gereken prim bedelini görebilirsiniz. Deprem sigortası, deprem bölgesinde yer alan Türkiye’nin, daha önce yaşadığı deprem felaketlerinin önüne geçmek amacıyla 18 Mayıs 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu ile belirlenen zorunlu ve kar amacı gütmeyen bir sigorta türüdür. Buna göre, sigortalıların ödedikleri primler; çeşitli afetler ve riskler sonucu meydana gelebilecek maddî ve bedeni zararların karşılanabilmesini sağlamak maksadıyla DASK’ta (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) toplanır. Sigorta şirketleri, DASK ile sigortalı arasındaki iletişimin sağlanmasından sorumludurlar. Deprem sigortasının teminatı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulmakta, poliçe üretimi ise yetkili sigorta şirketleri ve acenteleri tarafından yapılmaktadır.  Deprem sigortası fiyatları, Hazine Müsteşarlığınca yayımlanan Zorunlu Deprem Sigortası tarifelerinde ve talimatlarında belirtilen esaslara göre belirlenmektedir. Zorunlu deprem sigortası, senelik olarak yapılır ve her yıl, sigorta bitim tarihinden en geç 30 gün sonrasına kadar yenilenmelidir. Yenilenen poliçelerde ilk sene %10, ikinci sene ise %20 oranında indirim yapılır.

DASK sorgulamanızı yapıp ödemeniz gereken deprem sigortası primini göstermek için adınız, adresiniz, , TC kimlik numaranız gibi bir takım kişisel bilgilere ve sigortalanacak binanın bulunduğu il, ilçe, belde; tapu bilgileri, inşa yılı, yapı tarzı (çelik-betonarme-karkas, yığma kagir yapılar, diğer yapılar), dairenin yüz ölçümü vb. bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, yalnızca deprem sigortası priminizi size bildirmek amacıyla kullanılacaktır. Ödemeniz gereken ücret, sigorta yaptırmak istediğiniz mesken için standart bir ücrettir. Priminizi öğrendikten sonra, anlaşmalı bulunduğumuz sigorta şirketlerinden birini seçerek bilgisayarınızın başından ayrılmadan online olarak deprem sigortanızı yaptırabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır