DASK Poliçe

DASK Poliçe

DASK, Doğal Afet Sigortaları Kurumunun kısa adıdır. Ülkemizde 1999 yılında Marmara Bölgesinde yaşanan depremden sonra gündeme gelen ve devlet eliyle zorunlu kılınan Deprem Sigortasının da denetleyici, uygulayıcı kurumudur. Bu nedenle halk arasında DASK yaptırma ile kast edilen aslında Deprem Sigortası yaptırmaktır. DASK yaptırma işlemi, bir yetkili aracı kurum tarafından düzenlenen DASK poliçesinin aktif hale gelmesi, poliçede belirtilen pirimin vatandaş tarafından ödenmesi ve her yıl bu işlemlerin yenilenmesi esasına dayanır.

DASK Poliçesi Neleri Kapsar?

Deprem Sigortası poliçesi teminatı temelde bir evin, meskenin kısacası yaşam alanının deprem nedeniyle gördüğü hasarı onaracak ve söz konusu mekanı tekrar yaşanabilir hale getirecek desteği sunmayı amaçlar. Poliçenin teminatı, inşaat temeli, yapıdaki ana duvarlar, birbirinden ayrı meskenleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve taban, merdivenler, sahanlık, koridor, çatı, baca unsurlarını kapsar.

Ödediğim Deprem Sigortası Pirimi Nereye Gidiyor?

Deprem Sigortası için ödediğiniz pirimler devlet eliyle ortak bir havuzda toplanır. Başka bir amaçla kullanılmazlar. Devlet, ülkenin her hangi bölgesinde deprem yaşandığında bu bölgedeki DASK yaptırmış vatandaşların konutlarının hasarını gidermek üzere söz konusu havuzda biriken prrimleri kullanır.

DASK Poliçesini Kim Hazırlar?

Zorunlu Deprem Sigortası için, Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimize başvurabilirsiniz. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından Deprem Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili tüm aracı kurumlar sizin için gerekli araştırmayı yapıp, poliçe düzenleyebilirler. “En hızlı biçimde ve en açıklayıcı yalın poliçe belgesiyle bilgisayarımın başından DASK poliçesini kim yapar”, sorusunun cevabı ise Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz’dir. Hemen Dask yaptırmak için Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından Deprem Sigortası yaptırma konusunda yetkilendirilmiş bir aracı kurum olan Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz, farklı sigorta şirketlerinin Deprem Sigortası için verdiği teklifleri tek seferde toplayıp, fiyat ve kapsam konusunda karşılaştırma şansı sunan güvenilir bir ödeme sekmesi üzerinden vatandaşın ödemesini online olarak tamamlamasını sağlayan ve gelişmiş bir online alt yapıya sahip olan sigorta Acenteliğidir.

Zorunlu Deprem Sigortası Kapsamına Girmeyen Binalar Hangileridir?

Kamu binaları, köylerdeki yapılar, iş hanları, iş merkezleri, ticaret merkezleri, fabrikalar, hazine arazisine inşa edilmiş kaçak yapılar, ilgili kurumlar tarafından yıkım kararı alınmış binalar, inşaatı hala devam eden konutlar, KKTC’deki yapılar DASK teminatı kapsamı dışındadır. Dolayısıyla bu yapılar için DASK poliçesi hazırlanamaz. Ancak böyle yapılar farklı sigorta poliçeleriyle sigortalanabilirler.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır