DASK İçin Gerekli Evraklar

DASK İçin Gerekli Evraklar

Genel olarak DASK Sigortası adıyla tanınan Zorunlu deprem Sigortası, temelde vatandaşların yaşanabilecek doğal afetler sonucunda evsiz kalmamalarını, sosyal yapının ve aile yapısının bozulmamasını amaçlar. Bir ev, bazen sadece bir çatıdan çok daha ötesidir. Genellikle insanlar, evsiz kalmadıkça yaşayabilecekleri, uyuyabilecekleri, kişisel ihtiyaçlarını giderebilecekleri, ailece bir arada olacakları bir çatının önemini hissetmezler. Oysa bir ev, dört duvar ve çatı ile sağlanan bir yuva, yaşam alanı, sığınma ve korunma noktasıdır. Yuva olmayınca eğitim de olmaz, sağlık da olmaz, dirlik ve düzen de olmaz. İşte bu nedenle 1999 yılında Gölcük’te yaşanan ve çevresini etkileyen depremin verdiği derslerin de etkisiyle Deprem Sigortası hem devletimiz hem de milletimiz tarafından dikkate alınan bir önlem olarak görülmeye başlamıştır. Zira yaşanan deprem, 18 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine ve ülke geneline yansıyan bir ruhsal krize neden olmuştur. Bu dersle yola çıkarak, tarihten ders alarak mutlaka Deprem Sigortası yaptırmak gerekir. DASK yaptırmak ve DASK İçin Gerekli Evraklar için izlemeniz gereken yol aşağıdaki maddelerle aydınlatılabilir.

 • Öncelikle DASK yaptırmak üzere size destek olacak bir sigorta kurumuna başvurmanız gerekir. Bu amaçla en yakın banka şubesine gidebilir, sigorta şirketlerinin ofislerine uğrayabilir, internetten online olarak başvuru yapabilirsiniz. DASK yaptırma işlemi, sandığınız gibi aşırı yoğun prosedürler gerektirmez. Son derece kolay ve yalın bir işlemdir. Dilerseniz bilgisayarınızın başından kalkmadan, evden çıkmadan, iş yerinden izin istemeden dakikalar içinde online DASK yaptırabilirsiniz. Bunun için tamamen online Deprem Sigortası hizmeti sunan Yetkili sigorta acenteliğimiz arayabilirsiniz.
 • Sigortanızı hangi kurum aracılığıyla yapacağınıza karar verirken şirketlerin size vereceği poliçe ve teminat fiyatlarını yani DASK fiyatlarını, poliçe kapsamını, size istediğiniz an hizmet sunup sunamayacaklarını göz önüne almanız tavsiye edilir.
 • Karar verdikten sonra sizden poliçeniz için istenecek olan evrakları hazırlamanız ve sigorta şirketinize sunmanız gerekir. (Bu evraklar aynı zamanda DASK sorgulama işlemi için de kullanılır. Yani öncesinde de size fiyat vermek için evrakları isteyebilirler ya da bilgi rica edebilirler). Bu evraklar ve bilgiler başka bir deyişle DASK için istenen evraklar şöyledir:

      DASK İçin Gerekli Evraklar

 1. DASK poliçesini talep eden ve söz konusu konutun tapudaki sahibinin adı- soyadı
 2. DASK poliçesini talep eden vatandaşın açık ikamet adresi (sigortalanacak konutun değil, sigortayı yaptıranın adresi)
 3. Sigortayı yaptıranın telefon numarası.
 4. C. Kimlik numarası diğer adıyla vatandaşlık numarası
 5. Varsa vergi kimlik numarası
 6. DASK yapılacak konutun açık adresi
 7. Tapu bilgileri
 8. Bina inşa yılı
 9. Konut yapı tarzı
 10. toplam kat sayısı (tek katlı- apartman dairesi- 2 katlı-dublex gibi)
 11. Konutun bürüt metrekaresi
 12. Varsa hasar durumu
 13. Meskenin kullanım şekli (ofis olarak, ev olarak gibi)

  Sizde hemen vakit kaydetmeden DASK sigortanızı yaptırın.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır