Dask Hesaplama

Dask Hesaplama

Ülkemizde, 1999  yılı Ağustos ayında Marmara Bölgesi ve Gölcük noktası kaynaklı çok yıkıcı bir deprem yaşandı. 45 saniye süren bu deprem, Kocaeli ve çevresinde yaklaşık 18 bin kişinin hayatını kaybetmesine, yüzlerce insanın evsiz kalmasına, iş, sanayi, ekonomi, eğitim gibi pek çok alanda onarılması yıllar süren hasarların oluşmasına neden oldu. Ülkemizin yüzde 96’lık gibi çok geniş bir alanının deprem kuşağında yer alması ve yaşanan 1999 depremi sonuçları Devletin yapılaşma ve sigorta konularında bazı tedbirler almasına bir bakıma vesile oldu. Araştırmalar gösteriyor ki, depremi önlemenin ya da tahmin etmenin bir yolu yok. Ancak, yapıları depreme dayanıklı kılmak, deprem esnasında insanların hasar görmeyeceği şekilde dekorasyon planlamak ve deprem sonrası hasarı onarmak için sigorta kavramına gereken önemi vermek hayat kurtarabiliyor. İşte tam da bu bakış açısıyla 2000 yılında DASK kurumu hayata geçirilerek konut sahiplerinin Deprem Sigortası kavramıyla tanışmalarını sağladı. Siz de ülkemizde yaşayan her konut sahibi gibi her an burun buruna olduğunuz deprem gerçeğine karşı çok güçlü bir önlem olarak Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu amaçla DASK hesaplama, poliçe araştırma, fiyat alma, teminatlar hakkında bilgi alma konuları üzerine araştırma yapabilirsiniz.

Deprem Sigortası Hesaplama Nedir ve Nasıl yapılıyor?

 DASK için ödeyeceğiniz pirimi ve teminat bedelini hesaplamak üzere kullanabileceğiniz bazı online araçlar vardır. Bu araçlar farklı sigorta şirketlerinin sitelerinde yer alabiliyorsa da temelde dask.gov.tr’nin datasından veri çeker. DASK sorgulama işlemlerinde size, söz konusu konutun bulunduğu il, semt, mahalle bilgisi, bina yapı tarzı, bina inşa yılı, konutun yüz ölçümü bilgisi sorulur. Bu bilgiler, DASK fiyatını, deprem sonrası alacağınız teminat tutarını etkileyecek ana kriterleri sunar. DASK hesaplamak için Acenteliğimiz ile ileişime geçerek DASK hesaplama hakkında bilgi alabilirsiniz.

DASK Hesaplamasına Neler Etki Ediyor?

 DASK için ödeyeceğiniz prim miktarına etki eden unsurlar şöyle sıralanabilir: Konutun metrekaresi, konutun bulunduğu bölge (arsa bedeli değil- deprem risk kuşağına olan yakınlığının derecelendirilmesi), konutun yapı tarzı. Ancak poliçeyi yaptıranın poliçe yenileme dönemlerine olanbağlılığı gibi konular da sigorta şirketleri tarafından değerlendirilir.

Deprem Sigortası Poliçesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

 Sigortayı yaptıranın ad, adres, telefon, T.C kimlik no, varsa Vergi no, konutun açık adresi, tapu bilgileri, inşa yılı, yapı tarzı, kat sayısı, varsa hasar durumu, yüz ölçümü, kullanım şekli DASK poliçesi hazırlatırken sizden istenecek bilgi ve belgelerdir. Çok fazla evrak işiyle uğraşmamak, zaman kaybetmeden hızlı, pratik ve güvenilir bir biçimde Deprem Sigortası Yaptırmak için online DASK yapan Yetkili Acenteliğimizi tercih edebilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır