DASK Fiyatları

DASK Fiyatları

Deprem gerçeğini kabullenerek en az hasarla atlatmaya yönelik önlemlerin en etkilisi deprem sonrasına yönelik sigortalardır. Bugün hem ülkemizde hem de dünyada deprem konusunda yüksek risk kuşağında olan tüm coğrafyalarda deprem sonrasında oluşması muhtemel olan hasarlar için önceden ödenen primlerle teminat sağlamak önemlidir. Bu amaçla Türkiye’de 1999 yılından sonra yasa ile tüm mesken sahipleri için zorunlu hale getirilen Deprem Sigortası, sigorta yaptıranların ödediği primleri tek bir havuzda toplayıp söz konusu deprem olasılıkları sonrasında ihtiyaç sahibi sigortalılara teminat sağlar. DASK için ödenecek pirim tutarı yani DASK fiyatları DASK sorgulama ile öğrenilebilir.

Deprem Sigortası İçin Ne Kadar Pirim Ödeyeceğim?

Zorunlu Deprem Sigortası yaptırırken ödeyeceğiniz yıllık pirim tutarı, sigortalatmak istediğiniz meskenin bürüt metrekaresi, yapı türü gibi detayların göz önüne alınmasıyla ortaya çıkar. Elbette ödenecek Deprem Sigortası fiyatına meskenin bulunduğu alanın deprem konusunda ne derece riskli olduğu da etki eder. Yani yüksek riskli bölgelerde bulunan meskenler, diğerlerine göre daha fazla pirimle fiyatlandırılırlar. Ayrıca yapının bürüt metre karesi de ödenecek pirim tutarını etkiler. Kısacası DASK fiyatları nasıl belirleniyor sorusunun cevabı, konutun büyüklüğü, türü ve deprem riski altında olup olmadığı ile ilgilidir.

En Uygun Deprem Sigortası Fiyatını Nereden Alabilirim?

Tüm sigorta poliçeleri gibi DASK için de farklı fiyatlar sunan sigorta şirketi tekliflerinin arasından en doğru seçimi yapabilmek önemlidir. Bu amaçla yani en uygun fiyatlı Deprem Sigortasını yaptırabilmek için önce evinizin bürüt metrekaresini, açık adresini, yapı türünü öğrenin. Bu bilgilere vatandaşlık numaranızı da ekleyip Deprem Sigortası Sorgulaması yapın. Bu sorgulama, size genel ve alacağınız teklife yaklaşan bir Deprem Sigortası fiyatı verir. Ardından yetkili sigorta şirketlerinin hepsinden tek tek fiyat alın. “Bu çok da kolay değil” diyorsanız, web sitemiz üzerinden güvenilirliği çok yüksek olan Deprem Sigortası yapmaya yetkili Acenteliğimizden teklif isteyin. Yapmanız gereken tek şey, Teklif Formlarına bilgilerinizi girip, teklif istemek. Anında farklı şirketlere size özel tekliflerini sunacaklardır. Siz de bunlar arasından dilediğinizi seçip ödeme sekmesine geçerek sadece dakikalar süren zahmetsiz hatta eğlenceli bir işlemle Deprem Sigortanızı yaptırmış olursunuz.

Deprem Sonrasında Sigortadan Nasıl Yararlanırım?

Poliçe primlerinizi ödeyerek konutunuz için DASK yaptırdıysanız olası bir depremden sonra 125 numaralı telefonu arayıp, vatandaşlık numaranızı, konutunuzun adresini ve telefon numaranızı vermelisiniz. Ardından Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yetkilendirilen kişiler konutunuzun durumunu incelemeye gelirler. Hasar ölçümü yapıp hasara karşılık belirlenen teminat tutarı konusunda bilgi sunarlar. Söz konusu tutarı en yakın banka şubesinden alabilirsiniz.

Deprem Sigortası Teminatı Neleri Kapsar?

DASK fiyatları konusunu araştıran pek çok vatandaş ödediği pirim sonrasında hangi konularda teminat alabileceğini öğrenmek ister. Bazı detay bilgiler mutlaka olacaktır ancak genel olarak DASK teminat kapsamı şöyle özetlenebilir: İnşaat temelleri, ana yapı duvarları, bağımsız alanları ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarı, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar ya da avlular, koridorlar, çatı kaplaması ve baca.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır