Dask Adres Kodu sıkça sorulan sorular

Dask Adres Kodu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

1. Adres kodu nedir?

Adres kodu Türkiye sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır ve her evin, iş yerinin kendine özel bir adres kodu vardır.

Dask Adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. 1 Mart 2013’den itibaren zorunlu deprem sigortası poliçesi işlemlerinde ve daha birçok işlemde kullanılmaya başlanıyor. Zorunlu deprem sigortanızı kolayca yaptırmak ve deprem sonrasında size vakit kaybetmeden ulaşmamızı sağlamak için adres kodunuzu mutlaka öğrenin.

Detaylı bilgi için İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. TIKLAYIN

2. UAVT nedir?

UAVT, adres kodlarının kayıtlı olduğu Ulusal Adres Veri Tabanının kısa adıdır.

3. Adres kodumu nasıl öğrenebilirim?

Muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca www.dask.gov.tr adresinden ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden de adres kodunuzu sorgulayabilirsiniz.

4. İkametgah belgesi ile poliçe üretilir mi?

Muhtarlık tarafından verilen ikametgah adresi Ulusal Adres Veri Tabanı’ndan çekilmiş bir adres yapısıdır. Oturduğunuz ev için poliçe yaptırmak istiyorsanız ikametgah belgenizde bulunan adres bilgisi ile poliçe üretiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

5. E-Devlet şifresi ile adres kodu mu öğrenebilir miyim?

PTT’den aldığınız e-devlet şifresiyle giriş yaparak oturduğunuz konuta ait adres kodunu öğrenebilirsiniz.

6. Adres kodu kişiye mi, yoksa eve mi özeldir?

Adres kodu, sadece bağımsız bölüme yani evinize ait özel 10 haneli bir numaradır. Evin sahibi değişse bile adres kodu değişmez.

7. Her evin adres kodu kendine mi özeldir?

Her evin adres kodu kendine özeldir ve ülkemizdeki tüm konutların adres kodu bulunmaktadır.

8. Adres kodu zorunlu deprem sigortası için neden gerekli?

Her evin adres kodu kendine özeldir ve ülkemizdeki tüm konutların adres kodu bulunmaktadır.

7. Her evin adres kodu kendine mi özeldir?

Her evin adres kodu kendine özeldir ve ülkemizdeki tüm konutların adres kodu bulunmaktadır.

8. Adres kodu zorunlu deprem sigortası için neden gerekli?

Adres kodu, adres bilgilerinin eksik ya da farklı ifade edilişinden kaynaklanan hatalı ve mükerrer poliçe üretiminin önüne geçilmesini sağlayacak bir sistemdir. Adresiniz üzerinde yapılacak tüm bilgi değişiklikleri (sokak, bina vb.) sistemden otomatik olarak güncellenebilecek.

En önemlisi ise herhangi bir depremde zorunlu deprem sigortalı konut hasar gördüğünde standart adres kodu sistemi sayesinde ilgili konutun yerini belirlemek ve hizmeti ulaştırmak kolaylaşacak. Bu da hasar yönetiminin daha da hızlı ve etkin hale getirilmesine imkan tanıyacak.

9. Artık adres kodu olmadan zorunlu deprem sigortası yaptıramayacak mıyım?

1 Mart 2013 itibariyle bütün zorunlu deprem sigortası poliçeleri Ulusal Adres Veri Tabanı üzerinden üretilmeye başlandı. Adres kodu olmadan poliçe üretimi yapılamıyor.

Adresinizi doğru verdiğiniz takdirde adres kodunuz poliçeniz üzerine otomatikman düşer. Ayrıca bir işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

Adresinizle ilgili bir hata varsa doğru adresinizi ve adres kodunuzu muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

10. Adres kodumu öğrenmek için herhangi bir ücret ödememe gerek var mı?

Adres kodunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.

DASK Adres Kodu için Tıklayın

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır