Araç Trafik Sigortası Fiyatları

Araç Trafik Sigortası Fiyatları

Araç Trafik Sigortası, kanunla belirtildiği üzere, trafiğe çıkan tüm motorlu araçların yaptırmasının zorunlu kılındığı, araç sahibini kaza halinde karşı tarafa olan sorumlulukları konusunda yalnız bırakmamayı amaçlayan ve ödenecek pirim ya da teminatları her yıl Hazine Müsteşarlığınca kararlaştırılan bir sigortadır. Araç Trafik Sigortası yaptırmak zorunludur. Araç Trafik sigortası fiyatı ne kadar gibi bir sorunun cevabı ise aracınızın geçen yıllardaki hasarsızlık puanı, marka- model gibi özellikleri, bağlı olduğu ilin trafik yoğunluğu ve o yıl için belirlenen pirim miktarının optimize edilmesi ile ortaya çıkar. Söz konusu detayları ruhsat bilgilerinize göre değerlendiren sigorta şirketleri ilgili detayları gözeterek hazırlayacakları poliçe için bir fiyat belirlerler. Bu fiyatlar sigorta şirketinden diğerine farklılık gösterebilir.

Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Zorunlu Trafik Sigortası için ödemeniz gereken pirim, alacağınız teminat ve limitler her yıl Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Ancak Sigortanızı yapan aracı kurum olan sigorta şirketleri bazı detayları da göz önüne alarak ödemeniz gereken pirim miktarını netleştirirler. Bu detaylar şöyle sıralanabilir:

  • Aracınızın hangi ilin Trafik merkezine kayıtlı olduğu prim tutarını etkiler. Çünkü trafiğin ve kaza oranlarının düşük olduğu illerde riskle orantılı olarak pirim tutarı da azalır.
  • Aracın markası da pirim tutarını etkileyebilir.
  • Aracın markası gibi modeli de pirim tutarını etkiler. Eski model araçlar için ödenen Trafik Sigortasıpirimi yeni modellere göre yüksektir.
  • Kasko sigortasında görülen hasarsızlık indirimi denilen duyarlı sürücü olmayı teşvik edici detay, Zorunlu Trafik Sigortası için de göz önüne alınır.
  • Zorunlu Trafik Sigortası poliçesiniher yıl zamanında yani geciktirmeden yenileyen araç sahipleri de daha az pirim öderler. Sigorta şirketleri bu detayı da mutlaka göz önüne alırlar.
  • Özel araçlar ve ticari araçlar da Araç Trafik Sigortası için farklı miktarlarda pirim öderler.

Araç Trafik Sigortası Fiyatı Yüksek midir?

Trafik Sigortasını en ucuz araç sigortası konusunda araştırma yaparken aslında siz kaza halinde sunulacak teminatı da göz önüne almanız gerekir. Araç Trafik Sigortası pirim fiyatları, yaşanabilecek kazaların neden olacağı maddi ve manevi yükümlülüklerin ağırlığı düşünülürse oldukça makuldür. Sigortalıyı korumayı amaçlayan Zorunlu Trafik Sigortası, yaşayacağınız bir kaza sonrasında karşı tarafa vereceğiniz maddi ve manevi hasarı karşılamanız konusunda size destek olur. Ayrıca sigorta, sizi kanunla koruyarak karşı tarafın ilgili kanunda belirtilenden fazlasını talep etmesini de engeller. Ancak Araç Trafik Sigortanız yoksa kaza yapmanız halinde öncelikle zorunlu olan bu sigortayı yaptırmadığınız için aracınız bağlanır ve geri almak üzere hem maddi hem de manevi bir yıpranma süreci sizi bekler. Bununla beraber karşı tarafa verdiğiniz hasarı karşılama konusunda yalnız kalır ve sizden istenen tutarı ödemek zorunda hissedebilirsiniz. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde Araç Trafik Sigortası primleri oldukça makuldür.

Trafik Sigortası Pirimi Ödemelerinde Geçerli Olan Hasarsızlık İndirimi Araca mı İşletene Mi Aittir?

Eğer X marka XX model bir araca sahipseniz ve örneğin 1 yıldır bu araçla hiç kazaya karışmadıysanız gelecek yıl mutlaka hasarsızlık indirimi denilen ve pirim ödemenizde size özel olan bir indirimden yararlanırsınız. Aracı satıp yeni bir araç satın alırsanız söz konusu hasarsızlık sicili aslında araca değil size ait olduğu için yeni aracınızda da aynı avantaja sahip olursunuz. Yani Zorunlu Trafik Sigortası’ndaki hasarsızlık indirimi araca değil işletene uygulanır.

Kendi Aracım İçin Ödediğim Pirim Benim Aracımın Zararını Da Teminat Altına Alıyor mu?

Zorunlu Trafik Sigortası, bir motorlu aracın karıştığı kaza sonucu diğer araç, yaya ve yolculara karşı sorumluluklarını karşılaması için teminat sunar. Yani ödediğiniz pirim, sizin aracınızdaki maddi hasar ya da sizdeki yaralanma vs. için değildir.

Pirim Ödememi Online Olarak Yapabilir miyim?

Araç Trafik Sigortası primini Türkiye’nin ilk ve tek sadece online Trafik Sigortası yapan kurumu olan Acenteliğimiz’den yapabilirsiniz. Size en uygun teklifi dakikalar içinde birden fazla güvenilir sigorta kurumundan aldığı tekliflerle karşılaştırmalı olarak sunan web sitemizin sistemi, güvenilir, hızlı ve kolay bir platformdur. Onlarca trafik sigorta aracı kurumunu tek tek inceleme zahmetine son veren modül, dakikalar içinde hepsinden aldığı teklifleri sizin için listeler. Güvenlik sertifikalı ödeme sekmesi ile dilerseniz kredi kartına taksitle Trafik Sigortası primini ödeyip, anında poliçenizi mail adresinizde ve size özel olan sayfada arşivleyebilirsiniz. Ayrıca canlı destek hattından anında soru sorup yanıt da alabileceğiniz Yetkili Acenteliğimiz, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan lisans almış bir sigorta aracı kurumdur.

En Ucuz Araç Trafik Sigortası Pirimi

Araç Trafik Sigortasını uygun fiyatla ödemek için öncelikle aracınızın satın alırken hangi ilin trafik koduna bağlı olduğuna, model ve markasına dikkat edebilirsiniz. Bununla beraber trafik kurallarına uyan dikkatli ve özenli bir sürücü olmanız da söz konusu pirim konusunda sizi rahatlatacak bir hasarsızlık indirimi almanızı sağlar. Ancak seçeceğiniz Araç Trafik Sigortası teklifi de daha az ödemenize yardımcı olabilir. Elbette doğru poliçeyi seçmek için uzun bir araştırma süreci gerekebilir. Ancak Acenteliğimiz, Türkiye’de güvenilir sigorta şirketlerinden size özel teklifler alarak dakikalar içinde onayınıza sunup, uygun fiyatla Araç Trafik Sigortası yaptırmanıza yardımcı olur.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır