Araba Sigortası

Araba Sigortası

Araba ile seyahat pek çok yaşama keyif katar. Hem seyahat etmenin verdiği özgürlük hissi, hem kendi arabanızla ulaşımın konforu, hem işlerinizi kolayca arabanızla yapabilmeniz gibi avantajlarla bir otomobil sahibi olmak kulağa hoş gelir. Ama bir araba sahibi olmanın getirdiği bazı sorumluluklar da unutulmamalıdır. Bunlardan en önemlisi trafikte başkalarına saygılı olmak diğeri de gereken sigorta gibi önlemleri almış olmaktır. Ülkemizde uzun zamandır devlet eliyle zorunlu kılınan Trafik Sigortası, trafikte başka araçlara karşı sorumlu olmanızı sağlayan, olası kaza hallerinde karşı tarafa olana sorumluluğunuzu kolayca yerine getirmenizi sağlayan bir önem olarak büyük önem taşır. Araba Sigortası, Araç Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası olarak da bilinen Trafik Sigortası, kanunla belirtilen bir çerçeve dahilinde bir vatandaşın diğerine trafikte sorumlu olacağı konularda her hangi münakaşa ve yanlış anlaşılmalara imkan vermeden görevini yerine getirmesine destek olur.

Araç Trafik Sigortası Nedir?

Tam adı, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasıdır. Sürücünün “kabahat oranını” dikkate alan Zorunlu Trafik Sigortası teminatları, kaza anında karşı tarafa verilen maddi, sağlık- ölüm hasarı kısmen ya da tamamen karşılar. Manevi teminat sunmaz ya da manevi hasar karşılamaz. Yapılması zorunlu olan Trafik Sigortasını yaptırmamanız halinde cezai işlemle karşılaşırsınız. Zira polis kontrollerinde de dikkat edilen ve eksik olması halinde hemen yasal işlem yapılan bir belge değeri taşır. 2918 sayılı Karayolları kanunu ile mecburi kılınmıştır.

Araba Sigortası Nereden Alınır?

Zorunlu Trafik Sigortası nereden yaptırılır, sorusunun yanıtı, yetkili bir sigorta şirketi şeklinde verilebilir. Ülkemizde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirilen sigorta şirketleri Araç Trafik Sigortası poliçesi hazırlayabilirler. Bu poliçeleri inceleyerek size uygun teminat ve pirim rakamları üzerinden tercih yapabilirsiniz. En uygun fiyatlı Trafik Sigortası için de farklı sigorta şirketlerinden teklif alarak kolayca karar verebilirsiniz. Ucuz Trafik Sigortası tekliflerine kolay bir biçimde ulaşmak üzere Acenteliğimizi tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Trafik Sigortası Almak İçin

Trafik Sigortası poliçe tekliflerini karşılaştırmalı size sunan acenteliğimiz, en uygun fiyatlı Araç Sigortasına ulaşmanızı kolay kılar. Pratik bir biçimde, bilgisayarınızın başından ayrılmadan, dakikalar içinde en uygun fiyatlı sigorta poliçesine erişebilirsiniz. Araç Sigortası ödemenizi de online olarak yine Acenteliğimiz üzerinden güvenle yapabilirsiniz.

Araba Sigortası Almanın Avantajlarını Web sitemiz İle Yaşayın!

  • Birden fazla sigorta şirketinin teklifine yorulmadan ulaşın.
  • Sigorta şirketlerinin tekliflerini inceleyerek en uygun fiyatlı pirim seçeneğini net olarak görün.
  • Teminat kapsamlarını oturduğunuz yerden karşılaştırmalı olarak inceleyin ve online Trafik Sigortası yaptırmanın avantajlarını yaşayın.
  • Güvenli ödeme sistemleri sayfasıyla Araç Sigortasını online ödeme ile sağlayın.

Hasarsızlık Bilgisi Nereden Öğrenilir?

Trafik Sigortası hasarsızlık indirimi bilgisi, Sigorta Bildirim ve Gözetim Merkezi denilen devlet yapısı içindeki TRAMER adı verilen bankasında bulunur. T.C. Kimlik numarası, araç ruhsat numarası gibi bilgilerle TRAMER datasından hasarsızlık indirimi bilgisine ulaşabilirsiniz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır