30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Başta Schengen Ülkeleri (Avrupa Birliği) olmak üzere diğer bir çok ülkenin istediği minimum teminat sağlayan Seyahat Sağlık Sigortası, 30.000 Euro teminatlıdır. Peki bu ne anlama gelmektedir? Tarihlerini önceden belirlediğiniz süre zarfında yurtdışındayken sağlığınız ile ilgili olaylardan birinin başınıza gelmesi durumunda sigorta şirketinin karşılayacağı masrafların toplam bedelidir. Yani bir diğer değişle poliçenizin toplam teminat miktarıdır. Tabi bu bedeli dilerseniz arttırabilirsiniz. Bu sizin isteğinize kalmıştır. Özellikle bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Vizenizi bir seyahat acentesinden alırsanız, seyahat sağlık sigortasının tüm vize süresi boyunca olamayacağını, sadece başvuru yaparken belirlemiş olduğunuz tarih aralığında 30.000 Euro Teminatlı seyahat sağlık sigortası sahibi olacağınızı belirtmek istiyoruz. Yani seyahat acentelerinden bazıları sizin yerinize başvuru yaparken en kısa ve en ucuz seyahat sağlık sigortasını tercih edeceğini bilmenizi istiyorum. Çünkü vize başvuru esnasında size hangi tarih aralığında seyahat edeceğinizi sorarlar ve bu şekilde seyahat sağlık sigortası düzenlerler. Fakat siz belirlenen tarih aralığının dışında seyahat ettiğinizde, bu tarihler seyahat sağlık sigortasının dışında kalacaktır. Hatta acente vizeniz çıktığında size pasaportunuzdan başka hiçbir belge vermemektedir. Bu yüzden acente her ne kadar vize işlemlerinizin gerçekleşmesi için kısa süreli seyahat sağlık sigortası yaptırsa da, siz dışarıdan vize sürenizin tamamını kapsayacak şekilde yaptırmanız oldukça önemlidir. Bunun için size en yakın herhangi bir Tam Yetkili Sigorta Acentesine başvurarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir hafta süreli 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası yaklaşık olarak 30 TL civarındayken 92 gün süreli ise 120 TL çıkmaktadır. Sürenin kısalığına göre ücreti de azalmaktadır. Gidiş ve dönüş günleri de hesaplanarak 90+2 gün şeklinde tüm seyahatinizi kapsayacak Yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Seyahat Sağlık Sigortanızı yurtdışına çıkmadan, yani polis kontrol noktalarında pasaportunuza vurulan çıkış damgasından önce yaptırmanız önemlidir. Yani ben seyahate çıkayım, başıma birşey gelirse arar Türkiye’den Seyahat Sağlık Sigortası yaptırırım gibi cin fikirlere karşı sigorta şirketiyle papaz olacağınızı ve masraflarınızı karşılamayacaklarını bilmenizi istiyorum.

Son olarak Seyahat Sağlık Sigortanızın var olup olmadığını, süresinin bitip bitmediğini veya kaybolursa Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ‘nin internet sitesinden sorgulayarak tüm detaylarını öğrenebileceğinizi belirtmek istiyorum.

Kazasız belasız yolculuklar dileriz.

380.CADDE NO:33/2 Yenimahalle | ANKARA

( 0312 ) 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN ÇAKIR SİGORTA ARA.HİZM.LTD.ŞTİ - Tüm Hakları Saklıdır